O Γιώργος Λιανός μαζί με την Καλομοίρα υποδέχονται τους 14 celebrities που θέλουν να ζήσουν το όνειρο... στην άλλη πλευρά του Αγίου Δομίνικου! Οι συμμετέχοντες προέρχονται από διάφορους χώρους της κοινωνικής ζωής.
Η έλλειψη φαγητού δε συμπεριλαμβάνεται στις «κακουχίες» του παιχνιδιού, αυτό όμως δε σημαίνει ότι η διαμονή των celebrities θα είναι εύκολη... τριών ειδών προκλήσεις τους περιμένουν: δοκιμασίες που ανεβάζουν την αδρεναλίνη στα ύψη, ψυχαγωγικά παιχνίδια και quiz καθώς και αγωνίσματα με τη «φιλική» συμμετοχή των ζώων της ζούγκλας! Κάθε εβδομάδα, μέσα από τη διαδικασία των αγωνισμάτων αποχωρεί ένας παίκτης, ενώ υπάρχει πάντα η δυνατότητα της οικειοθελούς αποχώρησης όταν κάποιος νιώσει πως χόρτασε... περιπέτεια!
Το «I’m a celebrity... Get me out of here» έχει φιλανθρωπικό χαρακτήρα καθώς κάποιες δοκιμασίες που περνούν οι αγαπημένοι μας celebrities λειτουργούν σαν «κουμπαράς» όπου συγκεντρώνεται ένα ποσό για να διατεθεί σε φιλανθρωπικό σκοπό!
#imacelebritygr